środa, 20 kwietnia 2016

TOP 5 - part1

Jak obiecałam tak więc zapraszam na TOP 5 tego tygodnia ( 13.04 - 20.04 )

TOP 5 
Part 11 !
Mistrzostwa Europy 2017 w Łodzi!


Potwierdzono już, że najważniejsze mecze mistrzostw Europy siatkarzy w 2017 roku zostaną rozegrane w łódzkiej Atlas Arenie.

W lutym pojawiła się informacja, że Łódź jest głównym kandydatem do organizacji najważniejszej części przyszłorocznych mistrzostw Europy. Choć o imprezę starał się Kraków, oferta Łodzi okazała się najatrakcyjniejsza. - Skończyliśmy negocjacje z PZPS. Ze słabego pakietu, jaki nam zaproponowano, otrzymaliśmy najatrakcyjniejszy - mówi Tomasz Trela, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za sport. Dzięki temu w Łodzi przez trzy najbliższe lata będziemy gościć reprezentację Polski w Lidze Światowej, a w mistrzostwach Europy w Atlas Arenie zostaną rozgrywane mecze od drugiej rundy do finału. Za wszystko miasto zapłaci 10,75 mln zł.

Dla mnie ta wiadomość jest jak najbardziej satysfakcjonująca, bo już zaczynam zbierać pieniądze na bilety. Łódź jest mi bardzo bliska no i nie mam do niej tak daleko :D

Jednak PZPS dementuje komunikat:

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że nie zapadły jeszcze wiążące decyzje dotyczące wskazania Miast - gospodarzy Mistrzostw Europy Mężczyzn Polska 2017. PZPS jest w trakcie zaawansowanych negocjacji lub ustaleń z władzami kilku miast, w tym również dotyczącymi ostatniej fazy przyszłorocznego turnieju i miejsca/miejsc gry reprezentacji Polski. Powyższe ustalenia podlegać będą zatwierdzeniu przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Informujemy, że PZPS będzie wspólnie z Miastami - Gospodarzami Mistrzostw Europy Mężczyzn Polska 2017 komunikować oficjalne zawarcia stosownych porozumień.

2!
Skład reprezentacji Polski mężczyzn na pierwsze zgrupowanie


Reprezentacja Polski na pierwsze zgrupowanie sezonu 2016: 

Bartosz Bednorz – przyjmujący
Mateusz Bieniek – środkowy
Rafał Buszek – przyjmujący
Fabian Drzyzga – rozgrywający
Piotr Gacek – libero
Jakub Jarosz – atakujący
Karol Kłos – środkowy
Dawid Konarski – atakujący
Michał Kubiak – przyjmujący
Bartosz Kurek – przyjmujący/atakujący
Grzegorz Łomacz – rozgrywający
Mateusz Mika – przyjmujący
Marcin Możdżonek – środkowy
Piotr Nowakowski – środkowy
Artur Szalpuk – przyjmujący
Andrzej Wrona – środkowy
Łukasz Wiśniewski – środkowy
Paweł Woicki – rozgrywający
Paweł Zatorski – libero
Wojciech Żaliński – przyjmujący

 W pierwszych dniach zgrupowania kadrę w treningach wspomagać będą Bartłomiej Lemański i Maciej Muzaj.

Jak już nam wiadomo, trener Antiga nie zaskoczył przy wyborze zawodników. Nie dziwi mnie to ze względu na to, iż chłopacy już poprzedni sezon ze sobą grywali i łatwiej będzie Antidze wyłapać mankamenty i wybrać najlepszych.


3!
Iran chce Kubiaka!

Działacze Sarmayeh Bank po sukcesie w mistrzostwach Iranu i Pucharze Azji, zamierzają dodatkowo wzmocnić zespół. Jednym z głównych celów transferowych w najbliższym czasie, jest zakontraktowanie do drużyny Michała Kubiaka!


Działacze mistrza Iranu o planach transferowych poinformowali na oficjalnym klubowym profilu w serwisie Instagram. - Klub zamierza przedłużyć kontrakty z zawodnikami, którzy sięgnęli w ostatnim czasie po mistrzostwo kraju. Jesteśmy zainteresowani kontynuowaniem współpracy z Łukaszem Żygadłą oraz podpisaniem kontraktu z Michałem Kubiakiem. Niebawem powinno pojawić się więcej informacji na ten temat.

Aktualnie Michał Kubiak gra w barwach Halkbanku Ankara, jednak ze względu na coraz większe niebezpieczeństwo siatkarz na pewno bierze pod uwagę zmianę klubu. Ja mam nadzieję, że Michał wróci do Polski i znowu będziemy mogli oglądać go w PlusLidze.


4!
Japonia zainteresowana Bartkiem Kurkiem? 

Jak pisze Przegląd Sportowy Bartek Kurek z nowym sezonem ma przenieść się do japońskiego klubu JT Hiroshima Thunders. 
Ryszard Bosek zastrzega jednak, że Kurek jeszcze nie podpisał umowy. – Bartek ma roczny kontrakt z Resovią z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Na razie z tej możliwości jednak nie skorzystał. Sezon wciąż trwa i z decyzjami musimy wstrzymać się do zakończenia meczów finałowych.

Kluby ligi japońskiej chętnie sięgają po zagraniczne gwiazdy. W poprzednich sezonach w Azji grali między innymi Amerykanin Clayton Stanley czy Brazylijczyk Felipe Fonteles. W tym roku punkty dla JTEKT Stings Kariya zdobywał Bułgar Matej Kazijski, który po zakończeniu sezonu w Japonii na ostatnie mecze zasilił jeszcze Trentino Volley. Niewykluczone, że podobną drogę obierze Kurek, bo ligi w Azji kończą się w lutym lub marcu i zagraniczne gwiazdy mogą podpisywać umowy z klubami europejskimi.

Jak dla mnie taka decyzja Bartka jest dość ryzykowna ze względu na rozwój sportowy. Nie liczą się jedynie pieniądze, ale także prestiż i rozwój. W europejskich klubach może więcej osiągnąć.


5!
Final Four - Asseco Resovia Rzeszów poza podium


Same wyniki są w stanie powiedzieć wszystko o Final Four. To mimo wszystko turniej Asseco Resovii Rzeszów. Play off szedł naprawdę dobrze, jednak w Final Four wszystko runęło. Cieszy jedynie walka o brąz. Mecz był bardzo emocjonujący, jednak brąz w tym sezonie nie był przeznaczony dla rzeszowian. A szkoda!


Krótko i na temat! Co Wy na to? :) 


źr// siatka.org; sportowefakty.wp.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz