Te tygodnie mijają jak opętane i nim sie obejrzałam, a już czas skrobać kolejny post TOP 5!

TOP 5
part 2

1!
Finał Plus Ligi - ZAKSA ze złotem!

Asseco Resovia Rzeszów przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 21:25, 13:25) w trzecim meczu finału PlusLigi. MVP Benjamin Toniutti. W serii do trzech zwycięstw zwyciężyła ZAKSA 3-0.

PGE Skra Bełchatów zdobyła brązowy medal PlusLigi w sezonie 2015/16. Czwarte miejsce zajął LOTOS Trefl Gdańsk. Trzecim meczu play off tych drużyn LOTOS Trefl przegrał 0:3 (11:25, 19:25, 17:25). MVP Nicolas Uriarte. W serii do trzech zwycięstw bełchatowianie wygrali 3-0.

ZAKSA, która w poprzednich rozgrywkach zajęła 6. miejsce, tym razem zdobyła złoty medal i zanotowała największy awans spośród wszystkich zespołów. Natomiast największy spadek - o cztery pozycje - odnotowała Łuczniczka Bydgoszcz. Polskę w Lidze Mistrzów oprócz kędzierzynian będą reprezentowali rzeszowianie i bełchatowianie (eliminacje LM).

W Pucharze CEV wystąpi Lotos Trefl Gdańsk, zaś Cuprum Lubin powalczy w Pucharze Challenge.

Halkbank Ankara mistrzem Turcji - Michał Kubiak MVP

Zespół Michała Kubiaka Halkbank Ankara zwyciężając Fenerbahce Grundig Stambuł 3:0 (27:25, 25:19, 25:19) przypieczętował zdobycia mistrzostwa Turcji.
W poprzednich latach kapitan reprezentacji Polski sięgnął także po srebro tureckiej ligi, dwukrotnie Superpuchar i raz Puchar Turcji. W niedzielę został wybrany najlepszym siatkarzem turnieju, w którym walczono o mistrzostwo kraju. Trenerem Halkbanku jest były opiekun Jastrzębskiego Węgla, Włoch Lorenzo Bernardi. Z Kubiakiem w drużynie występowali m.in. Dick Kooy, Cwetan Sokołow, Dragan Travica czy mistrz Europy Kevin Le Roux. Złotemu medaliście FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 zakończył się kontrakt z Halkbankiem. W ostatnich dniach było wiele spekulacji na temat jego powrotu do Polski. Michał Kubiak dostał też propozycje z klubów zagranicznych.

W lidze tureckiej na koniec zmagań w turnieju o mistrzostwo kraju przyznaje się nagrody indywidualne. Michał Kubiak został uznany najlepszym przyjmującym, a także MVP całych rozgrywek.

Cóż za wspaniała wiadomość dla nas! Michał doceniony przez tureckich przedstawicieli! Brawo nasz Kapitanie!

3!
Skład Belgów, Serbów na XIV Memoriał H.J.Wagnera

Już wcześniej informowano o składzie Bułgarów oraz Polaków powołanych na Memoriał H.J.Wagnera. Czas na Serbów oraz Belgów.

Skład reprezentacji Serbii na XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:

rozgrywający: Nikola Jovović, Aleksa Brdjović, Maksim Buculjević
atakujący: Aleksandar Atanasijević, Sasa Starović, Aleksandar Blagojević, Drazen Luburić, Petar Krsmanović
przyjmujący: Marko Ivović, Milan Katić, Uros Kovacević, Nemanja Petrić, Nemanja Jakovljević, Milos Nikić
środkowi: Marko Podrascanin, Srecko Lisinac, Dragan Stanković, Aleksandar Okolić
libero: Neven Majstorović, Nikola Rosić, Goran Skundrić

Skład reprezentacji Belgii na XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:

rozgrywający: Stijn D’Hulst, Lienert Cosemans, Matthias Valkiers, Sander Depovere
atakujący: Bram van den Dries, Gert van Walle
przyjmujący: Sam Deroo, Kevin Klinkenberg, Tomas Rousseaux, Seppe Baetens, Francois Lecat, Lou Kindt, Jolan Cox, Tomas Konings
środkowi: Pieter Verhees, Simon van de Voorde, Lazlo Depaepe, Arno Van de Velde
libero: Sebastien Dumont, Lowie Stuer, Jelle Ribbens

4!
Rozpoczęło się zgrupowanie przed turniejem interkontynentalnym - kwalifikacyjnym do IO 2016

W środę badaniami w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie polskich siatkarzy, którzy pod koniec maja w Tokio będą walczyć w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym.

Siatkarze po badaniach w Warszawie pojechali do Spały, gdzie będą do połowy maja. Od 17 maja w Krakowie rozegrają Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a cztery dni później wylecą do Japonii.

W Spale na razie zameldowali się zawodnicy, którzy sezon ligowy zakończyli wcześniej. Siatkarze mistrza Polski Zaksy Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii Rzeszów, PGE Skry Bełchatów i Lotosu Trefl Gdańsk dołączyć mają do nich 2 maja.