wtorek, 22 grudnia 2015

A w Spale szlifujemy formę przed turniejem w Berlinie

Dobry wieczór xx


Jest jed­na za­sad­nicza rzecz ok­reślająca wyjątko­wość człowieka - pasja.


Tak wiele mówi ten cytat, że ciężko mi ponownie ująć wszystko w sensowne zdania... Ostatnio nie tylko pogoda zaczyna tworzyć wokół mnie nieznośny klimat, zaczynam się dusić w pracy, a sens wszystkiego co sobie kiedyś zaplanowałam zaczyna się burzyć. Tak po prostu zderzam się z rzeczywistością dość boleśnie i niewiele rzeczy już budzi we mnie radość. Czy znajdę w sobie w końcu coś co może dać mi kopa do działania? Oby.. Jak na razie cieszę się, że powraca jakże upragniony i oczekiwany okres reprezentacyjny *.*

Siatkarze w składzie:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Wojciech Żaliński
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona
Atakujący: Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Zawodnicy powoli szlifują swoją formę przed oczekiwanym turniejem kwalifikacyjnym do RIO 2016. Niestety jak media podały kilka dni temu, kontuzji nabawił się nasz kapitan - Michał Kubiak. Pewne jest to, że Michał przed meczem w Lidze Mistrzów z Zenitem Kazań skarżył się na ból w kolenia. Mimo występu w 3 pierwszych eurosport.onet.plsetach, w 4 już nie wyszedł. Został w kwadracie z opatrunkiem na prawym kolanie. Nie wróżyło to zbyt dobrze.. lekarze z tureckiego klubu Kubiaka nie oceniali tak źle kontuzji, lecz nie ukrywajmy, że po konsultacji z lekarzem reprezentacji Polski nasz waleczny kapitan ma 50 % szanse na grę w turnieju.

Wśród 17 zawodników trenujących w Spale jest także Michał Kubiak, który w niedawnym meczu Ligi Mistrzów doznał kontuzji kolana. Siatkarz Halkbanku Ankara na razie ma zajęcia indywidualne. - Jest lepiej niż przypuszczaliśmy i wszyscy jesteśmy bardzo dobrej myśli, że Michał będzie mógł zagrać w Berlinie. Na razie oczywiście za wcześnie na takie wyroki, ale wygląda to nieźle - dodał Szyszko.

eurosport.onet.pl

Lecz nie należy jak na razie popadać w paranoje. Michał znany jest z ogromnej woli walki i ambicji, co pokazał przed MŚ 2014. Trzymamy kciuki, bo bez Kubiaka nie wyobrażam sobie tego turnieju!
#staystrongDziku


Po świętach siatkarze rozegrają też jeszcze dwa sparingi. W Spale ich rywalem będą Kanadyjczycy. Mecze będą zamknięte i zaplanowane są na 28 i 29 grudnia.

 Do Berlina, gdzie odbędzie się europejski turniej kwalifikacyjny, siatkarze pojadą prosto ze Spały autokarem.

Turniej z udziałem ośmiu zespołów rozpocznie się 5 stycznia. W fazie grupowej rywalami biało-czerwonych będą: Serbia (5 stycznia), Belgia (7 stycznia) i Niemcy (8 stycznia). W grupie B zagrają Bułgaria, Francja, Finlandia i Rosja. Półfinały i mecze o miejsca rozegrane zostaną 9 i 10 stycznia.

Awans do turnieju olimpijskiego zapewni sobie tylko zwycięzca. Drużyny, które wywalczą miejsca drugie i trzecie uzyskają prawo startu w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii.

Terminarz grupy A: 
Belgia - Niemcy / wtorek, 05.01.2016 r., godz. 18:00
Serbia - Polska / wtorek, 05.01.2016 r., godz. 20:30
Niemcy - Serbia / środa, 06.01.2016 r., godz. 18:00
Polska - Belgia / czwartek, 07.01.2016 r., godz. 15:00
Serbia - Belgia / piątek, 08.01.2016 r., godz. 14:00
Polska - Niemcy / piątek, 08.01.2016 r., godz. 20:00 

Półfinały / sobota, 09.01.2016 r.
Finały / niedziela, 10.01.2016 r., godz. 13:30 i 16:30

Dołuje mnie jeszcze tylko fakt, że akurat w weekend kiedy będa rozgrywane półfinały i finały będę na uczelni od 8:00 do 20:00 ... bleeeee.. ale coś wymyśle :D hahaPS. Po tym poście już mi się humor poprawił - wiadomo co w życiu przynosi radość - PASJA! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz