niedziela, 9 sierpnia 2015

Porażka w Lidze Europejskiej i skład reprezentacji na Puchar Świata 2015

Hej kochani!

Oj widzę, że nie mogę chwalić zbytnio w postach, bo Kadra B w meczach Ligi Europejskiej rozgrywanych w Kaliszu z Macedonią dwukrotnie poległa.  Naprawdę szkoda, booglądając mecze miałam ważenie, że chłopacy prezentują wysoki poziom. Niestety zabrakło charyzmy, a Macedończycy skutecznie to wykorzystali..

Macedonia zrealizowała w Kaliszu plan minimum i pozostaje w nadziei, że dwie porażki Greków w meczach z liderem grupy B, Słowenią pozwoli im pozostać w Polsce i 13 oraz 14 sierpnia zagrać w Final Four w Wałbrzychu.
 sportowefakty.pl

Polacy zajęli w grupie A miejsce trzecie, ale jako gospodarze mają gwarancję udziału w turnieju finałowym, podobnie jak Estonia – lider naszej grupy i lider grupy B – wspomniana Słowenia. Jedyna kwestią otwartą pozostaje czy stawkę uzupełni Grecja, czy Macedonia.Mam jeszcze jedną przykra wiadomość dla fanów i fanek Andrzeja Wrony. Niestety zabraknie go na zgrupowaniu w Spale.

polsatsport.pl

Do dzisiaj bazą przygotowań kadry Polski mężczyzn był Arłamów. Trener Antiga miał do dyspozycji szesnastu zawodników.

Kadra narodowa mężczyzn na zgrupowanie w Spale:

Mateusz Bieniek
Rafał Buszek
Fabian Drzyzga 
Piotr Gacek (L)
Karol Kłos
Dawid Konarski
Michał Kubiak (K)
Bartosz Kurek
Grzegorz Łomacz
Mateusz Mika
Marcin Możdżonek 
Piotr Nowakowski
Artur Szalpuk
Wojciech Włodarczyk
Paweł Zatorski (L)

Trener: Stephane Antiga
II Trener: Philippe Blain
Asystent trenera: Wojciech Janas
Statystycy: Oskar Kaczmarczyk, Robert Kaźmierczak
Lekarz: Jan Sokal
Fizjoterapeuci: Paweł Brandt, Tomasz Pieczko
Menedżer kadry narodowej: Hubert Tomaszewski

Osobiście muszę przyznać, że trener Antiga nie ma łatwo wybierając tych najlepszych do gry w barwach biało-czerwonych. Cieszy niezmiernie fakt, iż młodzież prezentuje równie wysoki poziom i kłopotów na pozycjach środkowego czy przyjmującego nie ma w ogóle. Jedynie pozostaje przykry obowiązek wybrania tych najlepszych. Sądzę, że decydują szczegóły.

Życzę Andrzejowi żeby w 2016 roku pojawił się w szeregach kadry i walczył w Igrzyskach Olimpijskich!

Powyższy skład aktualnie będzie przygotowywał się do Memoriału Huberta Wagnera. To już ostatni sprawdzian przed Pucharem świata, który rusza 8 września w Japonii. Polacy wylatują do kraju kwitnącej wiśni juz 29 sierpnia.

Jestem bardzo podekscytowana, gdyż w tym roku po raz pierwszy wybieram się na mecz w Memoriale Huberta Wagnera. Już wiem, że będzie można zwiedzić Muzeum Siatkarskiej Historii, a organizatorzy szykują dla kibiców w Toruniu jeszcze wiele niespodzianek. to już za 13 dni ! ♥
Jadę na mecz z Japonią, a Wy się wybieracie? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz