poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Kadeci ze złotem, a siatkarki plażowe z historycznym brązem

Cześć! xx

Przepraszam za tak długą zwłokę, ale poszukiwania pracy kompletnie mnie pochłonęły. Ale w końcu coś znalazłam i jutro idę pierwszy dzień! och.. stres jest, oczywiście! Jednak nie dam się i dam radę! :)

Przez ten czas działo się dość dużo w polskiej siatkówce. Oczywiście nasi seniorzy po Lidze Światowej dostali upragnione wolne, lecz kadeci, siatkarki plażowe czy zawodnicy, którzy wyjechali na zmagania Ligi Europejskiej nie mieli chwili wytchnienia. I co najważniejsze, dali z siebie wiele, zdobywając najwyższe cele.

Jednak od początku!

Mistrzostwa Europy w piłce plażowej kobiet w Klagenfurcie

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zdobyły w Klagenfurcie brązowy medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. W meczu o trzecie miejsce zawodniczki AZS UMCS TPS Lublin pokonały Słowaczki Natalię Dubovcovą i Dominikę Nestarcovą 2:0 (21:17, 22:20).

- Nasze dziewczyny walczą o wyjazd na igrzyska do Rio de Janeiro i tak naprawdę jedną nogą są w turnieju olimpijskim. Jedną z możliwości zdobycia kwalifikacji jest ranking. Obecnie są na 12-13 miejscu, a awans uzyska 15 par - powiedział trener polskiego duetu, Łukasz Fijałek.

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy - Polska ze złotym medalem

Polska pokonała w Tbilisi Bułgarię 3:0 (25:15, 25:14, 25:19) w finałowym meczu Olimpijskiego  Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi.
W stolicy Gruzji biało-czerwoni kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Wszystkie spotkania wygrali po 3:0.

Reprezentacja kadetów wygrała w tym roku mistrzostwa Europy oraz prestiżowy Memoriał Jurija Czesnokowa w Anapie.

W czwartek rano będą mieli trening i tego samego dnia wieczorem odlecą do Buenos Aires. W Argentynie wezmą udział w mistrzostwach świata kadetów.

Polska: Droszyński, Ziobrowski, Woch, Kochanowski, Fornal, Kwolek, Masłowski (L) oraz Szymański

Reprezentacja kadetów na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy: rozgrywający: Kamil Droszyński, Łukasz Kozub; atakujący: Damian Domagała; Jakub Ziobrowski; środkowi: Jakub Kochanowski; Dawid Woch; Patryk Niemiec; przyjmujący: Tomasz Fornal; Bartosz Kwolek; Jakub Szymański; Tomasz Polczyk; libero: Mateusz Masłowski.


 Liga Europejska
 
Izrael przegrał z Polską 2:3 (24:26, 25:21, 25:19, 19:25, 9:15) w Beer Szewie po meczu trwającym dwie godziny i sześć minut.
Izrael przegrał także drugi mecz w Beer Szewie  z Polakami. Tym razem 0:3 (20:25, 26:28, 22:25) po 85 minutach gry.
 sportowefakty.pl

Andrzej Kowal od początku postawił na konkretnych ludzi. W ataku nominalny przyjmujący Bartosz Bednorz (spisał się bardzo dobrze, zdobył 17 punktów, najwięcej w naszej drużynie), na przyjęciu Aleksander Śliwka i Adrian Buchowski. Środkowi bez zmian: Dawid Dryja i Jan Nowakowski, tak samo jak libero – Damian Wojtaszek. A rozgrywał ten, który w poprzednim, wygranym 3:2 spotkaniu z Izraelem kończył spotkanie, czyli Michał Kędzierski. 

Mnie cieszą sukcesy naszych siatkarzy i siatkarek. Dzięki młodym zawodnikom siatkówka w Polsce stoi naprawdę na wysokim poziomie. Przyszłość naszych reprezentacji nie jest zagrożona. 

Chociaż martwię się troch o damska reprezentację, gdyż jak na razie nie mogą znaleźć klucza do lepszej formy. Ale liczę, że nowy trener Nawrocki da z siebie wszystko i odnajdzie sposób na wielkie sukcesy siatkarek :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz