czwartek, 28 maja 2015

Wielki początek sezonu reprezentacyjnego!

Nareszcie z powrotem!

Powiem Wam szczerze, że tęskniłam już! Niestety te prawie 3 tyg od ostatniego posta były dość ciężkie dla mnie. Praca daje w kość i nawet nie mam czasu dla siebie.. Wena odpada i tak oto blog musiał pójść w odstawkę na jakiś czas.. Jednak dzisiaj jest taki dzień, że nic po wyjściu z pracy nie jest w stanie mi go już popsuć :)

Od kilku dni trwają rozgrywki Ligi Światowej 2015. A dziś właśnie pierwszy swój mecz rozegra nasza złota reprezentacja! Na pierwszy strzał niestety (lub stety xd) - ROSJA.

przegladsportowy.pl


Spotkania odbędą się dzisiaj (czwartek 28 maja) oraz jutro (piątek 29 maja).

Znamy już składy obu reprezentacji:

POLSKA 

1. Piotr Nowakowski
4. Jakub Jarosz
6. Bartosz Kurek
8. Andrzej Wrona
11. Fabian Drzyzga
12. Grzegorz Łomacz
13. Michał Kubiak (K)
14. Piotr Gacek (L)
17. Paweł Zatorski (L)
18. Marcin Możdżonek
20. Mateusz Mika
21. Rafał Buszek
22. Bartosz Bednorz
23. Mateusz Bieniek

Trener: Stephane Antiga

II trener: Philippe BlainROSJA

2.   Denis Biriukov
6.   Evgeny Sivozhelez
10. Sergey Savin
11. Andrey Ashchev (K)
12. Alexander Butko
14. Alexander Abrosimov
16. Alexey Verbov (L)
17. Maxym Mikhaylov
18. Pawel Moroz
19. Igor Kolodinsky
22. Alexander Markin
24. Artem Smoliar

Trener: Andrey Voronkov

II trener: Yury Bulychev

 Wielkie powroty do reprezentacji Polski zaliczyli: Bartek Kurek, Grzegorz Łomacz, Kuba Jarosz, Piotr Gacek. Mamy także debiutantów - Bartosz Bednorz oraz Mateusz Bieniek.

Ze smutkiem muszę także stwierdzić, że w tym sezonie i prawdopodobnie w kolejnych nie zobaczymy: Krzysztofa Ignaczaka, Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego oraz Pawła Zagumnego. Ich decyzje o rezygnacji z gry w barwach biało-czerwonych są nadal ciężkie do przyjęcia, lecz jak dla mnie ten pierwszy mecz 'odświeżonej' reprezentacji może zapoczatkować coś zupełnie nowego.

Kapitanem naszej reprezentacji jest jak na razie Michał Kubiak. Niestety Karol Kłos walczy z kontuzją. Jest już po dwóch zabiegach i chodzi na rehabilitację, by jak najszybciej wrócić do kadry.

Start dzisiejszego meczu o 20.15, a jeśli chcecie jeszcze posłuchać wypowiedzi naszych specjalistów to zapraszam na studio o 19.00.

A teraz też mój apel do Was kibice! Nie popadajcie w samozachwyt i nie wymagajcie od chłopaków Bóg wie czego. Mistrzostwa były ponad 8 miesięcy temu i mimo wspaniałego wyniku nie można wywierać zbyt dużej presji na siatkarzach. Mają za sobą naprawde trudny sezon ligowy, więc zanim na nowo 'spłynie' na nich forma może minąć jakiś czas. Dodatkowo chłopacy musze się w nowym składzie zgrać.

Powodzenia chłopaki!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz