środa, 4 lutego 2015

PlusLiga nie zwalnia - 22kolejka

Witajcie kochani!

Niestety ostatnio czas mi nie ułatwia wstawianie regularnie postów. PlusLiga nadal mknie do przodu, a ja teraz mogę powoli odetchnąć od egzaminów. Zostaje mi jedynie jedna poprawka 28 lutego i ruszamy z nowym semestrem. 

Jak sami jesteście w stanie zauważyć już dziś ruszyła 23 kolejka PlusLigi. Czy jakieś niespodzianki? Po raz kolejny nie obstawiam żadnych wygranych. Polskie drużyny są tak nieprzewidywalne, że nie da sie postawić na konkretnego faworyta. 


Sensacją 22 kolejki był przede wszystkim powrót Achrema do gry. Kapitan Resovii pojawił się w meczu z Effectorem na boisku. Nareszcie zakończyło się wielkie oczekiwanie na powrót po ciężkiej kontuzji Alka.

Największą niespodzianką 22. serii spotkań PlusLigi było łatwe zwycięstwo Czarnych Radom z jastrzębianami. Pewne wygrane odniosły ekipy z czołówki - Skra, Resovia i Trefl, natomiast złą serię przełamali MKS Będzin i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Cerrad Czarni Radom pod koniec rundy zasadniczej złapali wyśmienitą formę. Już w poprzedniej kolejce dzielnie walczyli w Rzeszowie, ale ulegli Resovii 2:3, natomiast w tej serii spotkań nie pozostawili złudzeń wyżej notowanemu rywalowi z Jastrzębia-Zdroju.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w końcu przełamała złą serię. Kędzierzynianie 3:1 pokonali AZS Politechnikę Warszawską, prezentując bardzo dobrą siatkówkę.

PGE Skra Bełchatów kontynuuje imponującą serię zwycięstw, którą rozpoczęła z początkiem 2015 roku. Tym razem bełchatowianie nie dali szans Transferowi Bydgoszcz, pewnie wygrywając 3:0, choć wydawało się, że zajmujący 4. lokatę w tabeli bydgoszczanie będą w stanie sprawić trochę więcej kłopotów mistrzom Polski.

Kolejne pewne zwycięstwo odniosła Asseco Resovia Rzeszów. Tym razem gracze z Podkarpacia 3:1 ograli Effectora Kielce. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza zdołali wywalczyć korzystny dla siebie wynik jedynie w drugiej odsłonie, którą wygrali na przewagi 30:28.

W bardzo ważnym dla układu tabeli spotkaniu drużyn z jej dolnych rejonów BBTS Bielsko-Biała pokonał w tie-breaku AZS Częstochowa. Chociaż akademicy dwukrotnie wysuwali się na prowadzenie w meczu, to jednak nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

W meczu kończącym 22. kolejkę PlusLigi MKS Banimex Będzin w trzech setach pokonał Indykpol AZS Olsztyn. Podopieczni Andrei Gardiniego po dobrym okresie gry, kiedy pokonali Resovię Rzeszów czy ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, tym razem dość wyraźnie ulegli beniaminkowi. Będzinianie odnieśli swoje czwarte zwycięstwo w sezonie i choć nadal pozostają na ostatnim miejscu w tabeli, to do zajmującego 13. pozycję Effectora Kielce tracą już tylko jedno oczko.

A jak u Was? Kto na feriach a kto walczy w sesji? :)źródło: siatka.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz