niedziela, 20 lipca 2014

Znamy naszą grupę na LŚ2015; Antiga wie, że ryzykuje

Good morning everyone! :D
Tak tak, miałam nie pisać, bo urlop ale jest czas to jak najbardziej do Was muszę się odezwać :D WiFi działa. Pogoda fenomenalna w Mielenku, a moje plecki zjarane i bolą :( ale warto tu być! Wiele śmiechu nie powiem, ale te wydarzenia zachowam dla siebie :)

Co dzieje się w świecie siatkówki? Przede wszystkim rozlosowano grupy na LŚ 2015.

Grupa A:
Włochy
Brazylia
Serbia
Australia

Grupa B:
Rosja
USA
Polska
Iran

Terminarz:
Grupa A:
29 – 31 maja 2015

Brazylia – Serbia
Australia – Włochy

5 – 7 czerwca 2015

Włochy – Serbia
Brazylia – Australia

12 – 14 czerwca 2015

Włochy – Australia
Serbia – Brazylia

19 – 21 czerwca

Włochy – Brazylia
Serbia – Australia

26 – 28 czerwca 2015

Serbia – Włochy
Australia – Brazylia

3 – 5 lipca

Brazylia – Włochy
Australia – Serbia

Grupa B:
29 – 31 maja 2015

USA – Iran
Polska – Rosja

5 – 7 czerwca 2015

USA – Rosja
Polska – Iran

12 – 14 czerwca 2015

Rosja – Iran
USA – Polska

19 – 21 czerwca

Rosja – Polska
Iran – USA

26 – 28 czerwca 2015

Rosja – USA
Iran – Polska

3 – 5 lipca

Polska – USA
Iran – Rosja

Co sądzicie o tej grupie? Jak dla nie jest ciężko..patrząc na tegoroczną LŚ w tej grupie jesteśmy najsłabsi. Ale.. ja nigdy statystykami się nie kieruje, tylko aktualnym poziomem naszej drużyny w danym okresie :)
W tegorocznym finale LŚ mamy USA i Brazylię. Powtórka z 2008 roku.. za kogo trzymacie kciuki? Ja za USA :)

Właśnie czytałam artykuł z S.Antigą o sytuacji jaka zaistniała z Łukaszem. Wklejam poniżej.

– Rozmawiałem z Łukaszem, ale nawet mnie nie powiedział, co się stało. Naprawdę, nie wiem o co chodzi. Tak czy inaczej, to dla nas duży problem. Nagle straciliśmy zawodnika, który pracował z nami przez dwa ostatnie miesiące, był z drużyną na dobre i na złe – nie kryje Francuz, który musi sobie radzić bez Łukasza Żygadły i lekko kontuzjowanego Fabiana Drzyzgi. Od piątku z kadrą jest na szczęście Paweł Zagumny.

Łukasz Żygadło z udziału w zgrupowaniu przed mistrzostwami świata zrezygnował z przyczyn osobistych, przez to kadra została z dwoma rozgrywającymi. – Fabian Drzyzga jest naszym numerem jeden. Nie wiem, czy powrót Zagumnego coś zmieni. Trudno mu będzie od razu odwrócić role, bo dawno z nami nie trenował, nie miał czasu zgrać się z kolegami – ocenił Stephane Antiga.

– Muszę przyznać, że bardzo ryzykujemy, bo "Gumie" trudno będzie nadrobić stracony czas. To Paweł poprosił mnie o zwolnienie na czas Ligi Światowej, twierdząc, że nie jest w stanie wytrzymać trudów całego sezonu. Rozumiem to i zgodziłem się na taki układ, ale mam świadomość, jak bardzo ryzykujemy – nie kryje francuski selekcjoner.

Za: "Przegląd Sportowy"

Czekam na efekty!

3 komentarze:

 1. Grupa na LŚ bardzo trudna. Gdyby zamienić Serbię i USA, to wtedy obie grupy byłyby o zbliżonej trudności. Jednak to dopiero za rok, więc teraz nie warto się martwić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie podoba mi się nasza grupa :C Jak to nie ma w niej Brazylii??!! A marzyło mi się znów pojechać na mecz Polska - Brazylia... Za reprezentacjami z naszej grupy średnio przepadam, ale już jakoś to przeżyję. Ciekawe jak wtedy będzie wyglądać nasza kadra....
  Dziwne, że Łukasz nawet trenerowi nie powiedział o co chodzi. Trochę tak odszedł bez jakichkolwiek wyjaśnień, jakby nie miał do nikogo zaufania (a to chyba źle...). Ale nie chcę oceniać, oby Fabian i Paweł sobie poradzili ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie właśnie! Zgadzam się z poprzedniczką : GDZIE BRAZYLIA? Ja na 18-stkę chciałam zakupić piękny bilet na Polska-Brazylia w katowickim Spodku i masz, nici :(

  Mam nadzieję, że duet Paweł&Fabian sobie poradzi. To może być ciekawa para rozgrywających :)

  OdpowiedzUsuń