środa, 30 lipca 2014

Nadzieja umiera ostatnia - ciąg dalszy dyskusji na temat kodowania MŚ 2014

Hej ! xd

Ja nadal nie moge się uspokoić i szukam jak jakiś narkoman wiadomości w necie, że mimo wszystko Mistrzostwa Świata zostaną wyemitowane nie na kanale kodowanym, lecz bezpłatnym programie. Dzisiaj eurosport.onet.pl uraczył nas artykułem, w którym mowa o tym, iż Mistrzostwa świata i Europy w siatkówce kobiet jak i mężczyzn znajdą się na liście wydarzeń "o zasadniczym znaczeniu społecznym", które muszą być pokazywane w bezpłatnej telewizji ogólnopolskiej. Stanie się tak jednak dopiero w 2015 roku. Zbliżające się mistrzostwa świata w Polsce telewizja Polsat będzie więc mogła pokazać w kodowanym kanale.

Obecnie w takim zestawieniu, którego autorem jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, znajdują się: letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej (oraz mecze reprezentacji Polski w ramach tych imprez - w tym eliminacyjne), inne oficjalne rozgrywki reprezentacji Polski w piłce nożnej i mecze polskich klubów w Lidze Mistrzów.

Oczywiście jak do tej pory nasz kochany rząd siatkówkę ma gdzieś, mimo, iż od kilku lat zaskakują swoimi występami i na arenie światowej zdobywają różne tytuły: Mistrzostwo Europy(2009), Wygrana Ligi Światowej (2012) czy Wicemistrzostwo Świata (2006). Niestety rzad tego nie widział i prosze bardzo, sa konsekwencje. Niedocenienie siatkówki, może być ogromnym błędem władzy. Jeśli dojdzie do zakodowania Mistrzostw, nie jedna głowa spadnie. Kibice będa źli, a jak ktoś wkurzy Polaka to nie ma zmiłuj. Będzie lała się krew (przepraszam za groteskę xd).
Ja nadal wierzę, że Polsat się zlituje i dojdzie do porozumienia z rządem.

Ale wiecie co jeszcze mnie trzyma przy duchu? Otóż, wyczytałam w komentarzach, że jeśli do dziś Polsat nie da oficjalnej wiadomości, że koduje Mistrzostwa - to od jutra już nie bedzie miał takiej możliwości. A to dlaczego? Bo musi miesiąc przed daną imprezą zgłosić kodowany kanał do KRRiT (Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji). Dzisiaj wybija dokładnie 30 dzień przed startem Mistrzostw. A więc kochani, nie wiem jak Wy, ale ja czekam do północy trzymając kciuki i modląc sie oto, aby Mistrzostwa były jednak w bezpłatnym kanale.W końcu 'nadzieja umiera ostatnia'. 

1 komentarz:

  1. Jeju! Nie zasne xD może polsat przypadkowo przegapił ten fakt i mu sie nie uda? :D OBY

    OdpowiedzUsuń