poniedziałek, 14 lipca 2014

Kubiak przybija piątkę; Według ekspertów kadra bez żadnych zaskoczeń

Hej wszystkim ! :D

Ostatnio coś słabo mam z tematami do pisania postów, ale staram się szukac nowinek. Dzisiaj mam dla Was baaardzo wazną wiadomość - a więc, wszyscy fani Michała Kubiaka, bądźcie czujni.. Michał już może przybić piątkę! Jak twierdzi doktor Sokal w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Wiadomość na tyle zachwycająca, co w dalszej części wywiadu można przeczytać, iż Michał pod koniec lipca może wrócić do treningów! Cieszmy się i radujmy!

Nie mniej jednak, należy wspomnieć także o naszych kontuzjowanych zawodnikach - Mariuszu Wlazłym i Bartoszu Kurku. Wszystko idzie w dobrym kierunku jednak rehabilitacje i rekonwalescencja zawodników potrzebuje czasu. Ale nie załamujmy się! Doktor Sokal podkreśla, że niedługo chłopacy będa do pełnej dyspozycji trenera. Cieszy to nas niezmiernie.


Drugą, jakże interesującą sprawą jest - studio Polska 2014, gdzie eksperci wypowiadali się na temat powołania zawodników na MŚ 2014 przez trenera Antigę. Oczywiście nie umknęło mojej uwadze fakt, iż zapytano o zdanie Anne Muchę.. 

Moje zdanie znacie, nie bede się powtarzać. Jak dla mnie (z resztą jak zawsze xd) Jakub Bednaruk gada do rzeczy. Warto przeczytać :)


Siedemnastu siatkarzy, spośród których Stephane Antiga wybierze czternastkę na mundial poznaliśmy w czwartek w samo południe. A już kilka godzin później o wyborach francuskiego selekcjonera polskiej kadry rozmawiali goście Marka Magiery w programie Polska 2014 emitowanym na stronie Polsatsport.pl.

Decyduje forma, a nie nazwisko

- Bez niespodzianek - stwierdziła krótko była Minister Sportu Joanna Mucha. Identyczne odczucia miał trener Jakub Bednaruk. - Ani jedno nazwisko mnie nie zaskakuje. Widać, że Stephane jest konsekwentny, ma pomysł, którego się trzyma - analizował szkoleniowiec warszawskiej Politechniki. - Ewidentnie Stephane ocenia też zawodników po aktualnej dyspozycji, a nie nazwisku i zasługach - dodał odnosząc się do faktu, że w kadrze znaleźli się Mika i Buszek, a nie zdecydowanie bardziej doświadczony Ruciak.

Źle czy dobrze, że nas nie ma w Final Six

O ile w ocenie powołań eksperci byłi ze sobą absolutnie zgodni, o tyle zupełnie inne spojrzenie mieli na kwestię braku awansu Polaków do turnieju finałowego Ligi Światowej. - To chyba nawet dobrze, że nie jedziemy na Final Six - śmiałą tezę postawił Jacek Kasprzyk, członek Zarządu PZPS. - Pamiętajmy, że już mieliśmy w tym sezonie jedną ważną imprezę: eliminacje do mistrzostw Europy, a ta najważniejsza, czyli mistrzostwa świata ciągle przed nami. A kiedyś przecież odpocząć trzeba, organizmu się nie oszuka - tłumaczył.

- A ja uważam, że to niedobrze, że nas nie ma - zaprotestował Jakub Bednaruk. - Chciałbym zobaczyć ten zespół na tle Rosjan czy Amerykanów. Stephane'owi też by się to przydało, dostałby kilka odpowiedzi na ważne pytania - przekonywał trener Politechniki.

Mika, Buszek i Drzyzga na plus

O zgodność poglądów łatwiej było wtedy, gdy Marek Magiera poprosił o ocenę występów Polaków w fazie grupowej Ligi Światowej. Buszek i Mika - te dwa nazwiska wymieniali wszyscy w studiu pytani o pozytywnych bohaterów naszej kadry. 

Jakub Bednaruk dorzucił jeszcze do tego zestawu Fabiana Drzyzgę: - Wszyscy obawialiśmy się, jak sobie poradzimy bez Pawła Zagumnego, martwiliśmy się, kiedy rozsypał się Łukasz Żygadło, a Fabian bardzo dobrze dał sobie radę z prowadzeniem gry zespołu.


źródło: polsatsport.pl; przegladsportowy.pl; google.pl

2 komentarze:

  1. Coraz lepszy stan zdrowia Kubiego to najlepsza informacja w ostatnim czasie. Dziwię się jednak, że jak złamie się 2 palce to nie można przybijać piątki, może jednak cos więcej w dłoni się uszkodziło. Ale najważniejsze, że już wraca do nas :).
    Minister Muchy nie lubię, ogólnie wolę jak w Polska 2014 mówi się raczej o sporcie niż o pieniądzach i polityce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiesz, ja czytałam że on miał jakieś druty w ręce, więc 'piątka' mogłaby być bolesna dla niego ;)

    OdpowiedzUsuń