środa, 4 czerwca 2014

LŚ2014: Mecze z Włochami tuż tuż jednak bez Kurka

Witajcie!
Dzisiaj miałam wspaniały dzień, ale niestety gdy tylko do momentu, aż nie zobaczyłam wyników z kolokwium z ekonomii.. Dosyć, że czekaliśmy 2 miechy na wyniki, to ten debil mnie udupił....a brakło mi praktycznie 1,5 pkt!!!! I jeszcze jak cwaniaczek: 'zapraszam na poprawkę we wrześniu'.. burak........musiałam zjeść miseczkę lodów i uzupełnić cukier, bo miałam ochotę go zabić..

Ale wracam teraz do przyjemniejszych rzeczy! Cóż, jak każdy nie możemy doczekać się już kolejnych meczy w LŚ i są to mecze z Włochami. Praktycznie Włochy sa w bardzo dobrej formie, jednak to nie wyklucza nas zupełnie z rywalizacji. Udowodnili to nasi siatkarze wygrywając z Brazylią 3:0. Tak więc, nie oceniamy po pozorach tylko czekamy na efekty.

Jeszcze większą dumą jest tytuł DRUŻYNY WOLNEJ POLSKI. Nie podejrzewałam, że siatkówka zostanie doceniona,a tu proszę takie cuda :D
Poniżej wrzucam kilka faktów, dla tych, którzy nie sa do końca poinformowani.

Mam także złą wiadomośc dla fanów Bartka Kurka (także ja nim jestem xd). Niestety nie będzie go we Włoszech. Skarży się na bóle pleców. Niech się kuruje, czekamy na kolejne mecze z jego udziałem :)
_________________________________________________________________________________

Reprezentacja siatkarzy z tytułem Drużyny Wolnej Polski

Na Stadionie Narodowym odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Telewizję Polską oraz "Przegląd Sportowy", podsumowująca plebiscyt na Sportowy Sukces 25-lecia, pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który obecny był podczas uroczystości.

Głównym punktem gali było uhonorowanie najwybitniejszych sportowców Wolnej Polski (1989 – 2014). Zwyciężył Adam Małysz, który wyprzedził Justynę Kowalczyk i Kamila Stocha. Drużyną Wolnej Polski została reprezentacja siatkarzy, a wynik ten ogłosił premier Donald Tusk. – Wiemy, co wydarzyło się w ostatnim 25-leciu. Odnosiliście sukcesy. Zdobyliście medale we wszystkich kolorach. Sprawiliście nam wszystkim ogromną satysfakcję. Wasze osiągnięcia to wielka rzecz. Kibice polscy są doskonale znani w świecie – powiedział premier.

Na arenie międzynarodowej Polska jest nazywana "Volleylandem" i jest to najlepsza miara pozycji siatkówki nad Wisłą. Polscy siatkarze w minionym 25-leciu odnieśli wiele sukcesów.

_________________________________________________________________________________

Liga Światowa: Bartosz Kurek nie zagra z reprezentacją Włoch

Bartosz Kurek miał dołączyć do reprezentacji Polski na mecze z Włochami. Nie dołączy, a "Przegląd Sportowy" dowiedział się, że as polskiej kadry skarży się na bóle pleców i dostanie więcej wolnego od selekcjonera Stephana Antigi.

– Zmieniliśmy więc plany i na bilecie do Italii wpisaliśmy nazwisko Wojtka Ferensa, który według wstępnego planu miał wrócić do Polski – przyznał kierownik reprezentacji Polski Andrzej Wołkowycki, który przebywa z drużyną w Marindze. – Bartek skarżył się na lekki ból pleców. To nic poważnego, ale przeszedł badania i ma teraz indywidualny program rehabilitacji i treningów. W piątek, podobnie jak wszyscy inni zawodnicy nie będący we Włoszech, stawi się na zajęciach w Spale – powiedział rzecznik prasowy reprezentacji Polski Mariusz Szyszko.
źródło: eurosport.onet.pl

2 komentarze:

 1. Najlepsza Drużyna, tak ma być! Bardzo fajnie, że siatkówka została doceniona, to w końcu najbardziej medalodajna dyscyplina w naszym kraju, powinniśmy wszyscy być dumni z siatkarzy :)

  Dobrze, że to tylko lekki uraz, wszyscy wiemy, jakim Bartek jest fighterem, to go tylko zmobilizuje do szybkiego powrotu i grania. a my z niecierpliwością czekamy na polsko-włoski pojedynek, już doczekać się nie mogę! :)

  Zapraszam do mnie : http://snajpers.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Siatkówka to nasza najlepsza dyscyplina drużynowa, jednak to nożna jest sportem narodowym i fajnie, że nasi siatkarze zostali docenieni.
  A jeśli Kurek ma kontuzję, to niech się całkowicie wyleczy, bo na jakiś ból skarży się już długo. Najważniejsze, żeby był w pełni zdrów na MŚ.

  OdpowiedzUsuń