środa, 21 maja 2014

Pech Michała Kubiaka - czyli więcej o kontuzji i prognozowana data powrotu Michała do gry

Witajcie :)
Śledzę bardzo dokładnie wszystkie serwisy w poszukiwaniu newsów na temat naszego pechowego Michała Kubiaka. Oczywiście znalazłam kilka istotnych faktów, które juz wklejam poniżej, żeby nie przedłużać.

Przyjmujący reprezentacji Polski Michał Kubiak przez kontuzję, której nabawił się w poniedziałek będzie musiał pauzować około 6 tygodni.
- Michał Kubiak doznał urazu prawej ręki, ze złamaniem palca czwartego i piątego. W poniedziałek dokonano repozycji odłamków uzyskując prawidłowe ustawienie kości. Unieruchomiono rękę w opatrunku gipsowym. Kontrola rentgenowska za pięć dni. Przewidywany okres niezdolności do uprawiania sportu - około sześciu tygodni - powiedział doktor Jan Sokal.

PZPS czyni wszystko, aby przebieg leczenia i późniejszej rehabilitacji odbywał się w optymalnych warunkach.

Tym samym Kubiak nie wystąpi w barwach kadry Polski w drugim turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy oraz w Lidze Światowej. Nie wiadomo, czy zdąży się wykurować do mistrzostw świata, które startują 30 sierpnia meczem Polska - Serbia.

Mimo to, siatkarz pozostaje optymistą i wierzy w rychły powrót do gry.


– Obiecuję, że zrobię wszystko, by jak najszybciej, ale też w granicach rozsądku wrócić na boisko. Wesoło mi nie jest, ale z natury jestem optymistą. Dziękuję także za liczne wyrazy wsparcia w tej sytuacji. To jest dla mnie bardzo ważne i motywujące - przyznał Michał Kubiak w rozmowie z serwisem pzps.pl.

Siatkarz przyznał również, że sam uraz, był efektem nieszczęśliwego wypadku. - Poślizgnąłem się pod prysznicem i próbując osłonić się przed upadkiem, tak to się skończyło, jak skończyło. Szybko udzieliła mi pomocy ekipa medyczna reprezentacji we Wrocławiu, a już wieczorem zajęli się mną w Łodzi doktorzy Sokal i Domżalski. Wszystko działo się tak szybko i sprawnie, że byłem trochę oszołomiony - przyznał jeden z czołowych graczy ekipy Stephana Antigi.


Musimy wciąż trzymać kciuki za zrastająca się rękę Michała. Internet jest wierny Kubiakowi i uwierzcie mi lub nie, ale co jakiś czas jak przeglądam Wasze wpisy na tumblr lub twitterze to chce mi się płakać! Jesteście wspaniali!
A więc nie poprzestańmy na tym, w końcu czytamy, iż wsparcie Michała jeszcze bardziej podnosi na duchu! Wrzucę kilka zdjęć przerobionych przez użytkowników portali społecznościowych (tumblr, twitter) oraz Wasze wspaniałe słowa skierowane do Dzika :) Kto wie, może trafi na ten post, bedzie mu miło :)Oczywiście humor także jest potrzebny, ale Igła nadrabia za nas wszystkich :D


1 komentarz:

  1. Bardzo pechowa kontuzja ;/
    Słyszałam, że powrót do gry nie powinien zająć dłużej niż 6 tygodni, także na MŚ na pewno zdąży się wyleczyć :)
    Oby szybko i w pełni zdrowia wrócił do kadry. Mocno trzymam za Niego kciuki :)

    OdpowiedzUsuń