poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Stephane Antiga i Philippe Blain deklarują – kadra nadal otwarta; Bąkiewicz: Powołania bez szaleństw ?

Dzień dobry !
Właśnie się dowiedziałam, że niektórzy tu zaglądają częściej. Cieszy mnie to niezmiernie! :D Oby było Was więcej ;*
 i oczywiście w dzisiejszym poście nowinki! ♥
Nie ukrywam, ze cała ta sytuacja z ciągłym aktywnym graniem Stephana Antigi zaczyna mnie coraz bardziej martwić. Codziennie sobie powtarzam : 'Poczekaj na rezultaty, nie gdybaj' ale to takie trudne! Ale trzymam się tej zasady. Bardzo mnie denerwuje, że Blain zajmuje się obserwacją siatkarzy i tylko konsultuje się ze Stephane'm... Właśnie dziś mam dla Was newsa, iż Antiga i Blain deklarują, iż kadra jest nadal otwarta, możliwe, że 22-osobowy skład się powiększy o kilka nazwisk. Ciekawe..
Drugi artykuł dotyczy wypowiedzi dobrze nam znanego Michała Bąkiewicza. Lubię jego wypowiedzi, konkretny z niego facet :)

________________________________________________________________________________


Stephane Antiga i Philippe Blain deklarują – kadra nadal otwarta


Po niedzielnym meczu półfinałowym PlusLigi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Jastrzębskim Węglem Stephane Antiga, selekcjoner kadry narodowej spotkał się ze swoim asystentem Philippem Blainem by sprecyzować kwestie powołań do kadry narodowej.

Dotychczasowy przebieg rywalizacji w półfinałach PlusLigi skłonił trenera kadry narodowej i jego asystenta do pozostawienia listy reprezentacji narodowej nadal otwartą. Ostateczny kształt zostanie przedstawiony Wydziałowi Szkolenia i do akceptacji Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej we wtorek.

Niewykluczone, że szeroka kadra narodowa będzie wykraczać poza 22 nazwiska. Okazało się bowiem, że zgodnie z przewidywaniami Stephana Antigi kilku graczy, w sytuacji gry o najwyższą stawkę zaprezentowało się nadzwyczaj obiecująco, co może być korzystne w obliczu potrzeb reprezentacji Polski w niezwykle intensywnym sezonie 2014, którego najważniejszym elementem będą FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014.

– Stephan zdecydował, że powinniśmy poczekać do końca pierwszej fazy półfinałów by ostatecznie zamknąć skład kadry na ten niezwykły sezon – poinformował Philippe Blain, drugi trener kadry po spotkaniu ze swoim szefem. – Nie kryjemy, że półfinały pokazują, że gra pod presją pozwala na pozytywną weryfikację, czyli ewentualne poszerzenie kadry o graczy będących w „gazie”, a którzy mogą nas nie tylko wspomóc w pierwszej części sezonu, czyli kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2015, ale także zaostrzyć rywalizację o miejsca w kadrze w dalszej części sezonu. To pogląd Stephana, który jest jak najbardziej uzasadniony – dodaje jego asystent.

Pełny, szeroki skład kadry narodowej na sezon 2014 zaprezentowany zostanie osobiście przez selekcjonera, Stephana Antigę w specjalnym wydaniu magazynu „Polska 2014” na antenie Polsatu Sport, we wtorek 8 kwietnia. Początek 20.00.

________________________________________________________________________________


Michał Bąkiewicz o powołaniach do kadry narodowej: Szaleństwa nie będzie

Michał Bąkiewicz, były reprezentant Polski, wicemistrz świata z 2006 roku, który niedawno zakończył sportową karierą nadal pozostaje bardzo aktywny podczas siatkarskich wydarzeń. Nie kryje, że dużą ciekawością czeka na personalne decyzje nowego selekcjonera, Stephana Antigi.

pzps.pl: Jako reprezentant Polski przeżył Pan wiele powołań do kadry. Czy postawa w lidze w pewnym sensie dawała gwarancję obecności w barwach narodowych?

Generalnie tak, ale największe emocje i znaki zapytania pojawiały się, kiedy reprezentację obejmował nowy trener. Z taką sytuacją mamy do czynienia obecnie. Z pewnością są zawodnicy, którzy mają pewną pozycję w reprezentacji, ze względu na umiejętności, doświadczenie czy medalowe zasługi, ale zapewne są i tacy, którzy czekają z napięciem na decyzje trenera Antigi.

pzps.pl: Czy w tym sezonie pojawiły się owe postaci, które zasługują na powołanie, czy chociażby uwagę nowego trenera, czy też jednak selekcjoner powinien oprzeć się na graczach doświadczonych?

Wydaje mi się, że będzie kilka nowych nazwisk, ale nie sądzę by zrezygnował z tak zwanych pewniaków. Przyznam się, że sam czekam z niecierpliwością na personalne decyzje Stephana Antigi, bo to da odpowiedź jaką koncepcję przyjął trener reprezentacji Polski.

pzps.pl: Czy w roku polskich mistrzostw świata nowy trener powinien stworzyć nowy styl drużyny, czy też jednak użyć dotychczasowych schematów, skupiając się jedynie na ich dopracowaniu?

Nie mam pojęcia jaki styl przyjmie Stephane Antiga. Generalnie w reprezentacji zasadą naczelna powinno być, że grają najlepsi, ale już wielokrotnie zdarzało się, że nie zawsze pasowali oni do koncepcji drużyny. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Sądzę jednak, że mając w perspektywie takie wyzwanie, jakim są pierwsze w Polsce mistrzostwa świata należy wykorzystać międzynarodowe doświadczenie zawodników, co wcale nie znaczy, że to muszą być gracze starzy. Przykładowo, Bartek Kurek, czy Michał Kubiak są siatkarzami młodymi, ale już zaprawionymi w międzynarodowych bojach o najwyższą stawkę. Tak więc szaleństwa w kadrze się nie spodziewam, choć może niespodzianki będą.

źródło : pzps.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz