piątek, 4 kwietnia 2014

Kadra bez Ignaczaka ? ; Mistrzostwa świata 2014 tuż tuż ! co z biletami ?

Witajciee !
Ach, tak na koniec dnia mam dla Was 2 newsy! Przede wszstkim jeden, prawdopodobnie łamiący 90% serc polskich kibiców, a konkretnie dotyczący Krzysztofa Ignaczaka, który niestety nie widzi szansy, aby trener Antiga powołał go do kadry. Niestety druzgocąca wiadomość.. ;(
Drugi jakże ciekawy, a dokładnie o MŚ 2014 w Polsce! Sprzedaż biletów rusza już...w poniedziałek (7.04. ) !! 

________________________________________________________________________________


Krzysztof Ignaczak: pewnie mnie w tej reprezentacji nie będzieW rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Krzysztof Ignaczak, weteran czy też "dinozaur" reprezentacji Polski przyznaje, że nie jest pewny powołania od nowego selekcjonera, Stephana Antigi. - Nikt do mnie nie dzwonił, nie konsultował się ze mną. Prawdopodobnie oznacza to tyle, że mnie w tej reprezentacji nie będzie - przyznał "Igła".

- W tym momencie nikt do mnie nie dzwonił, nie konsultował się ze mną. Prawdopodobnie oznacza to tyle, że mnie w tej reprezentacji nie będzie. A szkoda, myślałem, że przez ten ostatni okres na tyle dobrze grałem, iż udowodniłem swoją przydatność. Jestem gotów pomóc reprezentacji i tutaj nic się nie zmieniło. Czekam na 8 kwietnia, zobaczymy.- oświadczył libero mistrzów Polski, Asseco Resovii Rzeszów.

- Ostatnio nawet wyciągnęliśmy z żoną stare zdjęcia i przy kominku oglądaliśmy fotki, były chyba z roku 2000. Pomyśleliśmy, jaki wtedy byłem piękny i młody. Nadal jestem piękny, bo moja piękność się nie zmienia, tylko trochę wiek się jej nie słucha. Te zdjęcia pokazały mi, że w kadrze jestem już dobrze ponad dekadę - dodał "Igła".

- Dwa postawione przed nami cele już nam uciekły. Puchar Polski i Liga Mistrzów to już przeszłość. Została nam obrona mistrzostwa Polski i ona jest najważniejsza. Jednak nie spodziewam się łatwej drogi w półfinale, bo ZAKSA po wygraniu Pucharu Polski jest zdecydowanie innym, silniejszym zespołem niż na początku sezonu - przyznał Ignaczak, który ma zamiar po raz trzeci z rzędu zasiąść z klubem na tronie mistrzów Polski.

Pomóżmy Antidze w wyborze libero !!
Twój głos jest ważny ! 
Na twitterze ruszyła akcja #ChcemyIgłynaMŚ2014
A przegląd sportowy organizuje sondę, oddaj głos na Krzyśka :)
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/reprezentacja,reprezentacja-polski-siatkarzy-kto-libero,artykul,431652,1,892.html

_________________________________________________________________________________


MŚ siatkarzy 2014: sprzedaż biletów rozpocznie się 7 kwietnia


W poniedziałek rozpocznie się pierwszy etap sprzedaży biletów na mistrzostwa świata siatkarzy w Polsce. W tej fazie do kas trafią wejściówki na półfinały i finał w Katowicach. Nie wiadomo jednak jeszcze, ile wejściówek trafi do otwartej sprzedaży, ale wysokie ceny wywołały falę oburzenia wśród miłośników tej dyscypliny sportu. Turniej odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 21 września.

Poza spotkaniem otwarcia na Stadionie Narodowym między Polską a Serbią, bilety na mecze polskich siatkarzy w pierwszej fazie mistrzostw świata będą kosztować od 150 do 400 złotych.

Biało-czerwoni w pierwszej fazie turnieju będą grali w mogącej pomieścić siedem tysięcy kibiców Hali Stulecia we Wrocławiu. To najmniejszy obiekt, który będzie gościł mistrzostwa. Na pytanie, ile wejściówek w takiej sytuacji trafi do otwartej sprzedaży, Ewa Grzegorczyk, dyrektor administracyjny mistrzostw świata, nie potrafiła odpowiedzieć.

- Ze sprzedażą biletów na mecze Polaków we Wrocławiu ruszamy pod koniec kwietnia, wiec mamy jeszcze trochę czasu. W tej chwili jesteśmy w trakcie ustalania, ile wejściówek trzeba będzie przeznaczyć dla naszych sponsorów i sponsorów FIVB - wyjaśniała.

Wiadomo za to, ile trzeba będzie zapłacić za bilety na spotkania Biało-Czerwonych. Poza meczem otwarcia, gdzie ceny wejściówek mają wynosić od 50 do 500 złotych, aby oglądać podopiecznych Stephane'a Antigi w akcji na żywo trzeba będzie zapłacić od 150 do 400 złotych. Bilety na pojedynki Polaków będą sprzedawane bowiem tylko w pakiecie, czyli także z wejściówką na inny pojedynek rozgrywany tego samego dnia w tej hali.

Takie ceny oburzyły fanów, którzy już w marcu wystosowali oficjalne pismo do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Oto jego treść:

"Ustalone ceny znacznie przewyższają możliwości budżetu większości kibiców. Może to doprowadzić do stanu, iż prawdziwi i wierni sympatycy sportu będą zmuszeni oglądać widowisko w telewizji, podczas gdy hala będzie zapełniona przedstawicielami firm-sponsorów oraz przypadkowymi ludźmi, których zwyczajnie stać będzie na zakup biletów. Podobna sytuacja miała miejsce na Torwarze podczas meczu Ligi Światowej 2013, co zostało szeroko i negatywnie skomentowane przez wszystkie środowiska powiązane z siatkówką" - napisano.

Kibice wyszli także z konkretnymi propozycjami.

"Przykładowo, uważamy, iż ceny biletów na mecz otwarcia na Stadionie Narodowym powinny być co najmniej o połowę tańsze. Dodatkowo, chcielibyśmy nadmienić, iż dodatkowe atrakcje, jakie PZPS chce zaoferować podczas MŚ, w dużej części uważamy za zbędne. Środki, jakie przeznaczone są na pokrycie ich kosztów, można by przeznaczyć na obniżenie cen biletów" - można dalej przeczytać.

Na taką postawę zareagował także PZPS, który umieścił swoją odpowiedź na oficjalnej stronie związku.

"Decyzję o strukturze cen biletów na FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 poprzedziły skrupulatne badania przeprowadzone przez firmę Deloitte, których celem było ustalenie ich w wysokości akceptowalnej przez kibiców" - zapewniono.

Osoby, które nie dostaną się na trybuny będą mogły oglądać mecze Polaków na ogromnym telebimie w strefie kibica, która stanie pod samą halą. Według wstępnych projektów będzie mogła on przyjąć około 10 tysięcy fanów.Drugi etap sprzedaży ruszy dziesięć dni później - w czwartek 17 kwietnia. Wówczas kibice będą mogli nabyć bilety na ceremonię i mecz otwarcia, który rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wystąpią w nim Biało-Czerwoni z Serbami.

Wejściówki na pierwszą fazę grupową trafią do kas 28 kwietnia, na mecze drugiej fazy - 12 maja, a na trzeciej - 26 maja.

Najtańsze bilety są po 20 zł i dotyczą one spotkań pierwszej oraz drugiej fazy turnieju. Najdroższe są na finał - 500 zł. Z kolei na mecze reprezentacji wahać się będą w przedziale 50-400 zł.

Organizatorzy przewidzieli kilka typów wejściówek: na pojedyncze spotkania, pakiety na dwa rozgrywane jeden po drugim oraz typu "Venue", które umożliwią obejrzenie kompletu meczów wybranej fazy w danej hali.

Mistrzostwa rozgrywane będą w siedmiu miastach. Biało-czerwoni rozpoczną zmagania w Warszawie, a potem przeniosą się do Wrocławia. Po awansie do drugiej fazy turnieju trafią do Łodzi, gdzie pozostaną aż do ewentualnego półfinału w Katowicach.


źródła: Przegląd sportowy ; PAP ; PZPS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz