czwartek, 3 kwietnia 2014

Bartosz Kurek: gotowy do gry w kadrze; a. Niemczyk: rewolucji w kadrze nie będzie

dzień dobry kochani Kibice ! ;D
Dziś bedzie post o Kurku i oczywiście ie mogłam ominąć tego wspaniałego artykułu z doświadczonym, byłym trenerem reprezentacji Polski siatkarek - Andrzejem Niemczykiem. O tyle, jest dla mnie wazniejszy ten news, bo doceniam to co mówią tak doświadczeni i znający się na siatkówce ludzie. Warto przeczytać !

________________________________________________________________________________ 

Bartosz Kurek: stawię się na wezwanie trenera

Bartosz Kurek, który szóstego kwietnia wraz ze swoim klubem Cucine Lube Banca Marche Macerata rozpoczyna zmagania w półfinale włoskiej Serie A1, opowiedział o kadrze, klubie i swoich włoskich doświadczeniach serwisowi PlusLiga.pl. - Indywidualnie do tej pory to jest chyba mój najlepszy sezon - mówi as reprezentacji Polski.

- Drużynowo co prawda nie osiągnęliśmy jeszcze żadnego wyniku, ale indywidualnie jestem zadowolony. Myślę, że ten poziom gry, który prezentuję, jest dobry. Poprawiłem się w paru elementach i jestem z tego bardzo zadowolony – mówi Kurek, dając tym samym nadzieję, na to, że nowo nabyte umiejętności zaprezentuje też w kadrze Stephane'a Antigi.

- Znam mniej więcej ogólnie jego plany na ten sezon kadrowy. Zobaczymy, jak to będzie. Myślę, że najważniejsze jest to, żeby stworzyć dobrą atmosferę na treningach i ciężko pracować. Wiadomo, że najważniejszą imprezą są mistrzostwa świata. Chyba każdy z nas chciałby się tam pokazać z dobrej strony - zapewnia zawodnik. Rozwiewa również wszelkie wątpliwości dotyczące jego ewentualnej absencji w kadrze.

- Biorąc pod uwagę, że zagramy w eliminacjach do mistrzostw Europy i będzie to nasz pierwszy cel, który czeka już za rogiem, to oczywiście stawię się na wezwanie trenera, jeżeli tylko zdrowie będzie mi pozwalało. W rozmowie ze Stephanem Antigą już pewne rzeczy uzgodniliśmy. Wiem, w których meczach musimy grać i które musimy wygrać, a w którym okresie będziemy mieli może troszeczkę odpoczynku przed MŚ. Myślę, że jeżeli to odpowiednio zorganizujemy, to nie powinno być problemów ze zdrowiem moim, czy kolegów - mówi zmotywowany Kurek.

Kurek potwierdza również zainteresowanie rodzimą ligą. - Powiedzmy, że trochę mniej niż w zeszłym sezonie, ponieważ teraz cały czas jestem w grze i mam troszeczkę mniej czasu. Wiem jednak, mniej więcej kto jest na topie, a kto zawodzi. Te ogólne informacje mam - zapewnia. Siatkarz porównał również poziom ligi polskiej i włoskiej.


- Myślę, że na finałowym turnieju o Puchar Włoch najlepiej było widać, że poziom rozgrywek jest nadal wysoki. Kibice również dopisali, bo hala była pełna. Na naszych meczach w Maceracie fani też zawsze dopisują. Nic tylko się z tego cieszyć, bo atmosfera na trybunach jest znakomita. Rzeczywiście, jest parę zespołów, które mają problemy, ale w miarę swoich możliwości sobie radzą. Na boisku prezentują taki poziom, który spokojnie przyciągnąłby na hale kibiców w Polsce – podsumowuje.

Z wypowiedzi Kurka wynika, że również poziom opieki, którą klub gwarantuje swoim graczom, nie odbiega od polskich standardów. - Ja jestem naprawdę bardzo zadowolony i nie mam na co narzekać. Klub jest doskonale zorganizowany. Mamy fantastyczny sztab medyczny, ludzi od przygotowania fizycznego, więc przyjemnie jest tutaj pracować - mówi zadowolony siatkarz. Odpowiada mu również atmosfera miasteczka, w którym aktualnie przebywa.

- Jest to małe miasto, ale bardzo sympatyczne. Ludzie są uśmiechnięci. Bardzo duże grono Maceraty, to kibice, bo miasteczko jest niewielkie i wszyscy wiedzą albo dopytują się na co dzień o to, co się dzieje wokół drużyny. Ma to swój urok - podkreśla Kurek.

_________________________________________________________________________________


Andrzej Niemczyk: rewolucji w kadrze nie będzie


Andrzej Niemczyk na łamach "Super Ekspressu" postanowił pomóc Stephanowi Antidze w wyborze zawodników do kadry na mistrzostwa świata. - Rewolucji nie będzie, bo Stephane musi poruszać się w dość zamkniętym gronie zawodników - rozpoczął legendarny trener Biało-Czerwonych.


Niemczyk odniósł się do kwestii powołania do kadry Mariusza Wlazłego, która, wraz z kolejnymi nominacjami, powraca jak bumerang. - To oczywiste, że gracz tej klasy powinien być w kadrze - mówi Niemczyk. - To wspaniały atakujący z wielkim doświadczeniem - komplementuje. Są jednak warunki, które Wlazły musi spełnić, by w kadrze zagrać.

- On musi bardzo chcieć być w zespole narodowym, a nie tylko chcieć. Na taki turniej jak mistrzostwa świata trzeba czekać z utęsknieniem - mówił Niemczyk, który ma pomysł również na to, jak powinna wyglądać pierwsza szóstka reprezentacji.

- Do szczytowej formy z najlepszych czasów powraca Paweł Zagumny i on powinien być w szóstce. Widziałbym w niej też Bartosza Kurka i Michała Winiarskiego, choć nie wiem jak ze zdrowiem tego drugiego po urazie. W obwodzie jest jednak Michał Kubiak, który rozgrywa fantastyczny sezon w lidze. Jeśli utrzyma formę do mistrzostw świata, może być rewelacją mundialu. W ataku coraz mocniejsza jest pozycja Grzegorza Boćka, na środku mamy bogactwo wyboru, z Piotrem Nowakowskim i Grzegorzem Kosokiem na czele - wylicza Niemczyk.

Podkreśla również, że bycie wyróżniającym zawodnikiem na swojej pozycji nie jest gwarancją gry w kadrze narodowej. - W takiej drużynie jak reprezentacja wszystkie trybiki muszą idealnie współpracować, to zawsze jest połączenie umiejętności i charakteru - zakończył doświadczony szkoleniowiec.


źródło: plusliga.pl ; Super Express

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz