poniedziałek, 31 marca 2014

Wlazły i Zagumny wrócą do reprezentacji

Dzień dobry ! x
Dziś mam dla Was chyba oczekiwany artykuł. Zwłaszcza dla wielkich fanów Mariusza Wlazłego oraz Pawła Zagumnego. Media już wiedzą - oni wrócą do kadry. Czy to dobrze? według mnie i dobrze i źle.. Dobrze, bo przede wszystkim mają doświadczenie i to długoletnie. Będą ogromna podporą zespołu i będą potrafili zebrać zespół w trudnych chwilach do 'kupy'. A źle.. niestety, ale ich wiek mnie przeraża. Nie o tyle Mariusza, on sądzę, że z trudnościami, ale sezon reprezentacyjny wytrzyma, ale Guma.. Nie sądzę, po dość aktywnym sezonie ligowym, jego organizm nie bedzie w 100 % gotowy do pracy na 200 %. Chyba wiecie o co chodzi? :) Kolejnym argumentem przeciwko, jest fakt, iż dobrze by było młodych zawodników już szkolić do reprezentacji! Nie można tego zostawiać w tyle! Jestem wyznawcą idei, iż młodzież to potęga. Mamy potwierdzenie m.in. w Bartku Kurku, Michale Kubiaku, Pawle Zatorskim czy Grzegorzu Boćku.. Nie mówię tu także o naszych polskich środkowych, bo na tej pozycji Polska jest potęgą :D
Zgadzacie się ze mną? hmm.. jestem bardzo ciekawa waszych komentarzy.
A teraz wklejam artykuł, co media maja do powiedzenia o powrocie Gumy i Szampona ;)

_________________________________________________________________________________


Media: Mariusz Wlazły i Paweł Zagumny wrócą do reprezentacji Polski


Szykują się wielkie powroty do siatkarskiej reprezentacji Polski. Jak wynika z informacji podanych przez "Gazetę Wyborczą", na majowy turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy nowy trener Stephane Antiga powoła dwóch zawodników, których ostatnio w kadrze brakowało: Mariusza Wlazłego i Pawła Zagumnego.

Wlazły i Zagumny razem w kadrze po raz ostatni wystąpili w 2010 roku. Później z gry w narodowych barwach rezygnowali - pierwszy przed trzema laty, drugi rok temu. Zatrudnienie na stanowisku selekcjonera Stephane'a Antigi sprawiło jednak, że obaj mieli dostać szansę na powrót. I prawdopodobnie rzeczywiście ją otrzymają.

Mariusz Wlazły jest w tym sezonie jedną z największych gwiazd siatkarskiej PlusLigi, w której przewodzi w rankingach najlepiej atakujących, punktujących i serwujących. Stephane Antiga przebywa z nim na co dzień - w końcu obaj występują w barwach PGE Skry Bełchatów. Nowy selekcjoner przekonał podobno swojego klubowego kolegę, by ten wrócił do kadry.

Kapitan Skry miał postawić jeden warunek - ubezpieczenie zdrowotne dla kadrowiczów. Ma mu to zapewnić uniknięcie powtórki sprzed pięciu lat, gdy po igrzyskach olimpijskich w Pekinie nie dostał odszkodowania za złamany palec.

Stephane Antiga rozmawiał podobno także z Pawłem Zagumnym i jego również namówił do powrotu. To dobra wiadomość, zważywszy na to, jak duże problemy mamy obecnie z obsadzeniem pozycji rozgrywającego. W ostatnich sezonach występował na niej głównie Łukasz Żygadło, ale od pół roku nie gra on z powodu kontuzji i trudno ocenić, jak długo zajmie mu powrót do formy. Fabian Drzyzga stracił z kolei miejsce w podstawowym składzie Resovii.

Początkowo Antiga zapowiadał, że powołania do reprezentacji ogłosi po ćwierćfinałach PlusLigi. Następnie przesunął jednak termin na 8 kwietnia, po dwóch pierwszych meczach półfinałowych.

źródło: Gazeta Wyborcza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz