niedziela, 23 marca 2014

Michał Winiarski: Reprezentacja Polski nie będzie faworytem mistrzostw świata ; Jastrzębski Wegiel powalczy z Zenitem

Hello again !
Taaak, mam sporo wolnego czasu, więc grzebię caały czas w necie w poszukiwaniu jakiś newsów i oto perełka dzisiejszego dnia. Nasz kochany Michał Winiarski w wywiadzie, który Wam oczywiście zamieszczę w tym poście twierdzi, iż nasza reprezentacja nie będzie faworytem MŚ 2014. Dlaczego? To proste. Za bardzo naciskamy na naszych siatkarzy i biedni żyją pod presją. Czy to wychodzi im na dobre? Niestety nie. Michał oczywiście nawiazuje do IO 2012 w Londynie, gdzie wielu wywierało na nich dotkliwy nacisk. Jak głosi słynna maksyma 'Im bardziej się starasz, tym bardziej nie wychodzi'. Oto i potwierdzenie tych słów. Nie mogło też uciec mojej chytrej uwadze, zdanie o Antidze. Tak tak, jak widać Michał ogranicza się do faktów.. Hmmm...nie nakręcam się. Po prostu zachowanie naszego nowego szkoleniowca jest dziwne.. Dobrze, że chociaż Blain bedzie. Może nie okaze się to tak wielką klapą...
Dziś zagra także Jastrzębski Wegiel z Zenitem Kazań o brazowy medal Final Four. Oczywiście trzymam kciuki !

________________________________________________________________________________


Michał Winiarski: Reprezentacja Polski nie będzie faworytem mistrzostw świata


- Jesteśmy tylko zawodnikami. My nie decydujemy, kto będzie trenerem kadry, to jest zadanie federacji - komentuje przyjmujący reprezentacji Polski, Michał Winiarski. 

Po zdobyciu złotego medalu Ligi Światowej w 2012 roku reprezentacja Polski poniosła porażki w trzech kolejnych turniejach. Drużyna prowadzona przez włoskiego trenera nie zachwycała kibiców swoją grą. - Po zwycięstwie w Lidze Światowej wielu dziennikarzy zawiesiło nam medale na szyi przed igrzyskami w Londynie. Czuliśmy ogromną presję - zdradził przyjmujący Fakieła Nowy Urengoj.

- Dla nas presja to coś normalnego, nie mieliśmy do nikogo o to pretensji. Wszyscy w Polsce czekali na to, że osiągniemy dobry rezultat, tak samo my - siatkarze. Ustawiono nas w pierwszej trójce najlepszych drużyn. Przegraliśmy igrzyska, potem zagraliśmy źle w Lidze Światowej i mistrzostwach Europy - tłumaczy. Okazało się, że nie jesteśmy tak dobrą drużyną, jak uważano w Polsce. Zwłaszcza w porównaniu z takimi zespołami jak Rosja, Brazylia, które zawsze są w pierwszej trójce - ocenił reprezentant Polski.


Podczas ceremonii losowania grup fazy finałowej mistrzostw świata prezes Mirosław Przedpełski zapowiedział, że Polacy zagrają o medale. Innego zdania jest Michał Winiarski. - Musimy wiedzieć i być przygotowani na to, że reprezentacja Polski nie będzie faworytem mistrzostw świata. Tak, zagramy u siebie i spróbujemy uzyskać jak najlepszy rezultat, ale siatkówka to nieprzewidywalny sport - dodał srebrny medalista mundialu z 2006 roku.

Po nieudanym sezonie reprezentacyjnym PZPS postanowił zwolnić włoskiego trenera Andreę Anastasiego. Jego miejsce zajął przyjmujący PGE Skry Bełchatów, Stephane Antiga. Informacja wywołała wiele kontrowersji, ale większość zawodników wierzy, że w tym szaleństwie jest metoda. - Grałem ze Stephanem przez trzy lata w PGE Skrze Bełchatów i znam go bardzo dobrze. Przypuszczam, że ma zadatki na to by stać się w przyszłości wielkim trenerem - ocenił. - Ale teraz nie mogę nic powiedzieć, jakim będzie szkoleniowcem. Znam go jako dobrego zawodnika i wspaniałą osobę. Mam nadzieję, że uda się nam i razem będziemy osiągać dobre wyniki – uzupełnił.

________________________________________________________________________________

Jastrzębski Wegiel - Zenit Kazań

http://eurosport.onet.pl/siatkowka/jastrzebski-wegiel-zenit-kazan/hpjef


info : sportowefakty.pl

uciekam kochani, do usłyszenia xo xo 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz