poniedziałek, 24 lutego 2014

Stephane Antiga szykuje się do sezonu reprezentacyjnego !

Szukałam newsów dotyczących Reprezentacji i ot co trafiam na taka perełkę ! Nareszcie mamy wywiad ze Stephanem :) Bardzo mnie ciekawiło co ma nasz nowy trener do powiedzenia, już za cicho było xD wklejam wywiad z nim, żebyście sobie luknęli :) Ciekawie się zapowiadają działania Antigi *.*


Cztery miesiące temu przyjąłeś propozycję objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski. Co zmieniło się w twoim życiu w tym czasie?
- Bardzo dużo się zmieniło. Z dnia na dzień co raz bardziej oswajam się z tą sytuacją. Co raz więcej czasu poświęcam na analizę gry poszczególnych zawodników, oceniam aspekty techniczne potencjalnych reprezentantów. Powoli kończę tworzenie programu przygotowań i startów na ten sezon. Po prostu staję się powoli trenerem (śmiech).
Uważnie obserwujesz wydarzenia w świecie siatkówki. Jakieś wnioski?
- Jest kilku młodych siatkarzy, którzy swoją postawą pozytywnie mnie zaskoczyło. Nie chcę wymieniać nazwisk, na to przyjdzie jeszcze czas. Jestem pod wrażeniem tego, co dzieje się wokół mistrzostw świata. Nie spodziewałem się, że promocja tej imprezy rozpocznie się tak wcześnie. To co dzieje się teraz pozwala wyobrazić sobie co będzie działo się we wrześniu. Poza tym zaimponowali mi siatkarze z Jastrzębia, którzy przebojem weszli do finałowej fazy Ligi Mistrzów. Będę trzymał za nich kciuki.
Jak wygląda twoja współpraca z Philippem Blainem?
- Podzieliliśmy się obowiązkami. Obaj obserwujemy grę potencjalnych reprezentantów, zwracając szczególną uwagę na specyficzne elementy przydatne w tworzeniu grupy mającej za cel odniesienie sukcesu podczas MŚ. Jesteśmy też w trakcie wstępnej analizy gry naszych przeciwników, oczywiście kolejne dane będziemy zbierać już w trakcie sezonu reprezentacyjnego.
Do rozpoczęcia sezonu reprezentacyjnego pozostało nieco ponad sześćdziesiąt dni. Jak będzie wyglądał jego pierwszy etap?
- Maj będzie trudny. To z resztą nie tylko nasz problem. Sezon jest mocno "przeładowany", a terminy napięte. Musimy zagrać w eliminacjach do mistrzostw Europy. Nie są to turnieje prestiżowe, ale dla nas ekstremalnie ważne. Zawodnicy nie będą mieli czasu na wypoczynek. Do treningów i gry przystąpimy praktycznie "z marszu". Mimo trudności cel jest jasny- awans do mistrzostw.
Czy skompletowałeś już sztab reprezentacji?
- Jesteśmy już gotowi. W sztabie znaleźli się ludzie kompetentni, mający doświadczenie, do których mam zaufanie. Każdy z nas wie za co odpowiada i jestem pewien, że wspólnie zrobimy wszystko by zawodnicy przystępowali do gry w maksymalnie komfortowych warunkach. Reszta jest w ich głowach i rękach siatkarzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz