piątek, 28 lutego 2014

Plany Stephana wobec reprezentacji oraz potwierdzone terminy spotkań LŚ 2014

Miło jest czytać, iż zaczyna powoli ruszać sezon reprezentacyjny i na serwisach sportowych pojawia się coraz więcej newsów na temat trenera i reprezentacji. Co za tym idzie? Oczywiście nowe posty na moim blogu. Koniecznie muszę podzielić się z Wami tymi nowościami :)

Plany Stephana

- Za mniej więcej miesiąc przedstawię pełny skład sztabu szkoleniowego, oraz powołanych zawodników. Listę 22 nazwisk ogłoszę po 1. rundzie play-off PlusLigi. Zapowiadają się bardzo ciekawe mecze, które chcę obserwować - powiedział Antiga.
 
Pierwszym turniejem Biało-Czerwonych w 2014 roku będą eliminacje do mistrzostw Europy. Na parkiecie podopieczni Antigi pojawią się 16 maja, gdy we Wrocławiu zagramy z Łotwą.

Zaraz po zakończeniu obu turniejów eliminacyjnych ME, Polska przystąpi do rozgrywek Ligi Światowej. Final Six odbędzie się w lipcu. Pod koniec sierpnia rozpoczną się mistrzostwa świata, przed którymi odbędzie się jeszcze Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.
 
- Terminarz jest napięty, przed nami ciężkie lato. Ale nie martwi mnie duża liczba spotkań, bo to jest najlepsza forma treningu. W ten sposób zbiera się doświadczenie. W Lidze Światowej zagramy z Brazylią, Włochami i Iranem. To będzie dobry test, chcemy awansować do Final Six, ale celem głównym będzie przygotowanie się do mistrzostw świata - powiedział Antiga.
 
Kibice siatkówki nie będą mogli narzekać na brak emocji, bo od tego sezonu PZPS stworzy reprezentację Polski B. Impulsem był fakt, że po raz pierwszy w historii zgłosiliśmy się do rozgrywek Ligi Europejskiej.
 
- Przystąpimy do rozgrywek w młodzieżowym składzie. To mają być zawodnicy do 22, maksymalnie 23 lat. Drużynę poprowadzi trener Andrzej Kowal. W Lidze Europejskiej zagra bezpośrednie zaplecze pierwszej reprezentacji. Traktujemy to, jako oddzielny projekt, zespół będzie miał swoje treningi i przygotowania. Transmisje z Ligi Europejskiej przeprowadzi Polsat, dlatego chcemy podejść do tego projektu z największą starannością - powiedział wiceprezes PZPS Artur Popko.
 
- Ten turniej może nie jest bardzo ważny, ale jest dobrą okazją do pracy i szansą dla zawodników, żeby się pokazać - dodał Antiga.
 
________________________________________________________________________________
Ja nadal się zastanawiam i niesamowicie mnie ciekawi to jak Stephane Antiga może podołać wszystkiemu skoro wciąż aktywnie gra w PGE SKRA Bełchatów. Hmm.. nie ukrywam, że lepiej by było jakby całkowicie skupił się na reprezentacji Polski, a nie jeszcze na ligowych rozgrywkach. No ale, nie che go tu już oceniać i pogrążać. Czekam na efekty :D Ruszy sezon to zobaczymy co tam Antiga jest nam w stanie zaoferować :D 
_________________________________________________________________________________
 
Potwierdzono terminy spotkań LŚ 2014


 
Liga Światowa 2014 rozpocznie się 23 maja 2014 starciem Brazylii (dziewięciokrotni zwycięzcy) z Włochami (ośmiokrotni zwycięzcy) w Jaragua Do Sul. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu stawią czoła Canarinhos tydzień później, w Marindze (29-30 maja). Później polska kadra zagra w Bari i Rzymie z Włochami (6 i 8 czerwca), a następnie podejmie Azzurrich w Katowicach (Spodek, 13 czerwca) i Łodzi (Atlas Arena, 15 czerwca). Następnie do Polski zawita Brazylia, która zagra z naszą kadrą w Krakowie (Kraków Arena, 20 czerwca) i Bydgoszczy (Łuczniczka, 22 czerwca). Wreszcie przyjdzie czas na wyjazd do Teheranu i mecze z Iranem (27 i 29 czerwca), aż zakończy pierwszą fazę rozgrywek starciem z Azjatami w Gdańsku (Ergo Arena, 4-5 lipca).

W fazie interkontynentalnej zmierzy się historyczna liczba 28. drużyn, które podzielono na siedem grup: elitę (grupy A i B), zaplecze elity (grupy C, D i E), oraz grupę pretendentów do elity (grupy F i G). Po dwie najlepsze ekipy z grup F i G zagrają w turnieju Final Four w tureckiej Bursie (27-29 czerwca) o awans na zaplecze elity. Z grup C, D i E awansują po dwie drużyny do Final Six, które odbędzie się w Sydney (11-13 lipca). Zwycięzca tego turnieju zagra wraz z gospodarzem (Włochy) i czterema najlepszymi ekipami z elity (po dwie z grupy A i B) w turnieju finałowym Ligi Światowej 2014 we Florencji, w hali Nelson Mandela Forum (16-20 lipca). Wówczas poznamy najlepszy zespół XXV edycji rozgrywek. Tytułu bronić będą Rosjanie.
Mecze reprezentacji Polski (faza interkontynentalna):
 • 30 maja - Maringa (Ginasio Chico Neto) - Brazylia – Polska
 • 1 czerwca - Maringa (Ginasio Chico Neto) - Brazylia – Polska
 • 6 czerwca - Bari (Pala Florio) - Włochy – Polska
 • 8 czerwca - Rzym (Foro Italico) - Włochy – Polska
 • 13 czerwca - Katowice (Spodek) - Polska – Włochy
 • 15 czerwca - Łódź (Atlas Arena) - Polska – Włochy
 • 20 czerwca - Kraków (Arena Kraków) - Polska – Brazylia
 • 22 czerwca - Bydgoszcz (Łuczniczka) - Polska – Brazylia
 • 27 czewca - Tehran (Azadi Sport Complex) - Iran – Polska
 • 29 czerwca - Tehran (Azadi Sport Complex) - Iran – Polska
 • 4 lipca - Gdańsk (Ergo Arena) - Polska – Iran
 • 6 lipca - Gdańsk (Ergo Arena) - Polska – Iran
Podział na grupy:
Elita:
 • Grupa A: Polska, Brazylia, Włochy, Iran
 • Grupa B: Bułgaria, Serbia, Rosja, USA
Zaplecze elity:
 • Grupa C: Australia, Belgia, Finlandia, Kanada
 • Grupa D: Argentyna, Francja, Niemcy, Japonia
Pretendenci do elity:
 • Grupa E: Czechy, Korea, Holandia, Portugalia
 • Grupa F: Hiszpania, Kuba, Tunezja, Turcja
 • Grupa G: Chiny, Meksyk, Portoryko, Słowacja
 _____________________________________________________________________________
Oj zapowiada się baaardzo ciekawy sezon :D Będzie się działo :)
 
 
Informacje dzięki serwisowi : Eurosport.onet.pl
 
 
Do usłyszenia kochani, xo xo 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz