sobota, 15 lutego 2014

Dumna Polska - Soczi 2014

Na co dzień staram się pisać o siatkówce, ale od kilku dni polskim kibiców rozpiera radość z powodu zdobycia 4złotych medali!!!
Igrzyska zaczęły się tydzień temu, a nasi sportowcy zdobyli 4 złote medale.
Dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim został Kamil Stoch! Ach, co za wspaniałe osiągnięcie. Wręcz historyczne osiągnięcie. Sam Adam Małysz nie zdobył w swojej karierze złotego medalu Igrzysk Olimpijskich. Tak, trzeba to przyznać, że Kamil jest w znakomitej formie i jest naszym najlepszym skoczkiem. Mamy także zaplecze młodych skoczków: Macieja Kota, Janka Ziobro, Piotra Żyły czy Dawida Kubackiego. Igrzyska się jeszcze nie kończą, a przed nami konkurs drużynowy.

Wspaniałym osiągnięciem jest także złoto Justyny Kowalczyk. Mimo, iż była faworytką na IO to wielu zwątpiło kiedy dowiedzieli się o jej poważnej kontuzji po upadku w konkursie. Zdiagnozowano u niej pęknięcie kości stopy. Nadzieje na medal powinny lec w gruzach, jednak nasza kochana Justyna nie poddała się i wystąpiła w swoim koronnym dystansie na 10km stylem klasycznym. Kowalczyk ze złamaną nogą zdobyła Mistrzostwo Olimpijskie.

Na sam koniec zostawiłam, wręcz wisienkę na torcie... Dziś w dyscyplinie łyżwiarstwo szybkie na dystansie 1500m złoto zdobył Zbigniew Bródka! Był to dla mnie niesamowitym zaskoczeniem, gdyż zaplecze panczenistów nie jest dobrze rozbudowane, a wręcz śmiem stwierdzić, że nie ma w ogóle w naszym kraju krytych torowisk do łyżwiarstwa szybkiego. To skandal!


Cieszmy się więc z sukcesów naszych sportowców i czekamy na kolejne medale, bo to jeszcze nie koniec Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi:)

zaglądajcie kochani, niedługo nowy post ! :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz